WORLDWIDE SHIPPING

  • Ru
  • En
  • Pl

FAQ

Jaka jest najlepsza woda do ekspresu do kawy Kazak Rota 2 ?

Zalecamy kupowanie wody o niskim poziomie mineralizacji. Jeśli wolisz espresso, lepiej wybrać wodę o niskiej mineralizacji (75-150 mg/l). Całkowity brak soli (woda destylowana lub bardzo miękka) negatywnie wpływa na smak: granulki nie oddają wody wszystkich substancji (niedotlenienie), a kawa jest świeża. 
Co zapamiętać. 
Do kawy potrzebna jest butelkowana woda niegazowana o obojętnym wskaźniku wodorowym pH=7, całkowita mineralizacja 150 mg / l, zasadowość 40 mg/l, całkowita twardość 7,0 °F, o zawartości wapnia 51-68 mg/l, sodu 10 mg/l, magnezu 5-20 mg / l.

Czy muszę serwisować ekspres do kawy Kazak Rota 2 ?

Tak. Nawet przy użyciu wysokiej jakości wody (którą omówiliśmy w pytaniu z powyższej listy) ekspres do kawy musi być serwisowany. Dlatego po każdych 500 porcjach espresso zalecamy czyszczenie ekspresu do kawy z brudu, płytki nazębnej. Po każdych 1500-2000 tysiącach porcji espresso pełna wymiana materiałów eksploatacyjnych. Na naszej stronie można kupić “zestaw serwisowy”, który kosztuje 40-45 zl. Zawiera gumki i smar do pełnej konserwacji ekspresu do kawy Kazak Rota 2.

Co dostanę w pudełku przy zakupie ekspresu do kawy Kazak Rota 2?

Oprócz ekspresu do kawy otrzymujesz również następujące produkty wykonane przez nas (ręcznie robione) do wysokiej jakości parzenia kawy :

– 1 stojak na ekspres do kawy
– 1 szklanka
– 1 wdt tool
– 1 Temper 51.6 mm

EUREuro